>>הגברים המתלהבים

הגברים המתלהבים

526מכירים את המתלהבים מדי על ההתחלה? אז אני לא סובלת אותם. לעומת זאת אימי התותבת, פולניה גאה, כבר לא יכולה לשאת את הנטיה שלי לחפש, בכל מערכת יחסים שמתחילה טוב, מאיפה זה מסריח:

"מה קרה? התנהג יותר מדי יפה? התקשר והתלהב? צודקת, משהו אצלו לא בסדר אם הוא חושב שאת מדהימה. באמת מאוד חשוד. שייענש על טעמו המשובח. אה, תיפגשי איתו שוב? איזה יופי, נשמה טובה ואצילה שכמותך! את מואילה בטובך לסלוח לו? תודה באמת!"

מה שנכון. אני נגד לנפח בועות, כי בועות תמיד מתפוצצות בפנים. ולא, זה לא פסימי מצידי. זה רציונל שנשען על העובדה שכדי למצוא אהבה צריך לראות במי מדובר.

כל מה שאנחנו יודעים בהתחלה זה שזה מספיק נחמד כדי להמשיך לבדוק- קיימת רק התאהבות ראשונית שמקורה בהמתנה למימוש המשיכה המינית, ותקוה- רגש חזק ובסיסי שאין לו שום קשר לפרטנר.

אני מפחדת לקוות. זאת הבעיה שלי. חלק מהאנשים, מתוך אותו פחד עצמו, נכנסים לקמפיין שכנוע עצמי שהנה, זה הדבר האמיתי. הם מלהיבים את עצמם עד מוות, מתקשרים ונפגשים באינטנסיביות- לא משאירים רגע לעיכול, ובצדק, כי ההתרסקות היא בלתי נמנעת.

פגישה תתבטל, מצב רוח יבעס, זיון ראשון יאכזב (וגם על השני והשלישי לא כדאי לבנות) ובועת השלמות תתפוצץ.

אני מכירה בועות. בתרגילי מכירה של שוק הכרמל (תאמין לי, זה הכי טוב בארץ) אני הכי טובה בארץ, תאמינו לי.

הסתרתי כמה ממעלותי המקסימות כולל דברים שאין לי עליהם שליטה, כמו לאום, חרדות וחוסר סיפוק מיני, ואני יודעת בוודאות מוחלטת שכשניסיתי למכור אריזה אטרקטיבית של עצמי, זה נבע מתוך חוסר ביטחון וחוסר יכולת לקבל או לתת אהבה. יכולתי רק להזדקק ולהיתלות, מה גם שבסוף נאלצתי לקום וללכת מרוב תשישות.

אהבה לא יכולה לפרוח משקרים והסתרות. כשאתה לא נפתח כלפי האדם שאתה שוכב איתו, אתה נשאר בבתוליך, בכל מובן. אי לכך ובהתאם לזאת, כשמישהו מושלם מדי, מנסה למכור לי רגשות יתר או את היעדרם אני מיד מזהה בו את עצמי לפני כמה שנים- מנותק, מודחק, שקרן ואובססיבי.

הלוואי ויכולתי להאמין שההתלהבות המוגזמת שלו באה מתוך מקום תמים ומלא אהבה ולא מתוך פחדים, אבל מה לעשות, זה אמין כשמדובר בילדים – לא בגיל שלושים והפריפריות- כשזה מתחיל ככה תמיד מסתבר שהוא שקרן/ פסיכוטי/ בקשר עם האקסית. או בקיצור, מסתיר משהו.

בויכוח הקבוע הזה תמיד מגיע השלב בו טוענת התותבת שאני מייצרת מעגל קסמים שבו כבר אי אפשר לדעת מה נובע ממה- הכשלון מהחשדנות, או החשדנות מתוך הציפיה לכשלון.

אולי גם זה פיתוח שלי, אבל כשחויתי אהבה, ההתחלה שלה היתה תמיד יותר מציאותית- הרומנטיקה הזדחלה בהדרגה, לא הוגדרה מראש. אחד רצה פחות מהשני (אנחנו לוקחים תורות- פעם אני פעם הם) והפחדים היו גלויים. פחות מושלם, כביכול, אבל נותן תחושה, אולי כוזבת, שמי שנמצא מולי רואה אותי- שילוב של עניין, משיכה מינית וחיכוך. ואם כבר מדברים, אני מעדיפה מערכות יחסים שמתחילות בריב- מכאן באמת אי אפשר לרדת.

מאחר ואני לא מפגרת לחלוטין (אם כי יש כאלה שיחלקו על כך נמרצות) וגם כי שמעתי שמועות על התחלות מושלמות של אנשים אחרים, בפעם האחרונה שהוצפתי בטלפונים מתלהבים עשיתי ניסוי. נתתי צ'אנס. אך אבוי, שוב הוכח שמי שמתנהג ככה מנסה למכור משהו, בעיקר לעצמו.

הילדה הכי טובה בגן, בובה למופת, שום חשדות, שום מבחנים, תנו לבועות לחיות. לפחות עד שהן, כדרכן של בועות, מתפוצצות כשהמציאות נוגעת בהן. ועוד איזה מתפוצצות- עד עכשיו יש לי סבון בעיניים.

 

2015-08-25T16:04:30+03:00 אוגוסט 18th, 2015|Tags: , , , |0 Comments

About the Author:

Avatar
מאז שאני זוכרת את עצמי אני כותבת שירים של לב שבור למגירה, מכתבי תלונה לאלוהים, מכתבי נאצה לחברות מעצבנות וסיפורים.

Leave A Comment

הגברים המתלהבים

מאת: קארין ארד זמן קריאה <1 min
0